A A A K K K
для людей із порушенням зору
Довбиська громада
Житомирська область, Звягельський район

ТОВ "Корал" ДФЗ

Довбиський фарфоровий завод заснований в 1823 році. Засновник в різних історичних витоках не однозначні. Заснував завод польський поміщик Пшебельський.

Випуск продукції складав 550-600 тис. шт. виробів в рік. Не дивлячись на те, що завод був розташований далеко від шляхів сполучень, належність місцевої сировини і палива, а також дешеві робочі руки давали великі прибутки власнику заводу. Робочий день складав 14-16 годин. Значна кількість робітників проживала в напівземляних бараках. 27 липня 1905р., не витримавши жорстких умов праці, робітники оголосили страйк, який тривав 5 днів.

На передодні Першої Світової війни завод випускав чайного посуду на суму 100тис. рублів на рік. На заводі працювало 200 робітників. Радянська влада проголошена в Довбиші 22 січня 1918року.

18 лютого 1922р. був націоналізований Радянською владою. Обладнання в період націоналізації складало: паровий котел В.Лінкіна, парова машина, одне невелике горно, одна мішалка, п’ять дерев’яних кульових млинів, 24 ножних станки для формування посуду.

В 1922-1923рр. проводилися відновлення і реконструкція заводу. Заводу в цей період було присвоєно ім’я польського революціонера Ф. Кона. В січні 1925р. телеграмою, а в липні 1925р. листом – робітники звернулися до Ф.Е.Дзержинського з проханням про присвоєння його імені робітничому клубу. По представленню робітників заводу Ф.Е. Дзержинський був обраний почесним членом Мархлевського райвиконкому.

В роки перших п’ятирічок було проведено багато робіт по реконструкції заводу. Побудовано 2 круглих горна і реконструйовано діючий, побудовано живописний, пакувальний, ремонтно-механічний цехи, автогараж, надбудівлю другого поверху формувального цеху. Формувальні станки перевели з ножного обертання на механічне.

В період Великої Вітчизняної війни 209 робітників заводу брали участь в боях проти фашистських загарбників.

Особливий розвиток завод одержав в післявоєнний період. Починаючи з 1952 року по заводу проводилися роботи по реконструкції виробничих приміщень, замінено 1 тис кв. м. Міжповерхових перекрить з дерев’яних на залізобетонні. В формувальному цеху замінено ручні станки на напівавтомати з конвейєрними сушилами. Побудований МЗЦ, муфельний цех з заміною П-образної муфельної печі на конвейєрні печі, котельня ремонтно-будівельний цех, четвертий круглий горн, медпункт, дитячий садок і ряд інших приміщень.

В цей період виробництво освоювало оздоблення виробів кобальтовими фарбниками. З початку це був живописний розпис, загальновідомі малюнки №18 та №22, які були оздоблені аерографом. Кобальтові вироби на заводі почали випускати з 1950р.

В 1972р., з метою збільшення випуску продукції побудований ЦМЛ з двома поточно механізованими лініями для випалу фарфору. Освоєно новий метод оздоблення виробів кобальтом методом занурення. Загальний випуск посуду оздобленого кобальтом сягав більше 40% від всього обсягу.

З початку заснування і по теперішній час завод спеціалізується на випуску чайно-кавового посуду і окремих речей господарського вжитку (кухлі, келихи і т.д.). У 1982р. на міжреспубліканській ярмарці по збуту господарських товарів Довбиський фарфоровий завод був представлений від організації “Союзголовфарфор” як один з найкращих виробників кобальтових виробів в Європі.

На Довбиському фарфоровому заводі було вперше застосовано у виробництві живописний розпис кобальтом по утільному черепку, а також вперше застосовано метод занурення виробів у кобальтову глазур.

Професійні секрети виробництва кобальтових виробів передаються з покоління в покоління до сьогоднішнього часу, які пов’язані з особливостями як випалу, так і особливостями місцевої води. Для продажі своєї продукції відкрили власний магазин на території заводу, а у 2011 році запустили в роботу офіційний сайт http://koraldfz.com.ua.


 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь