Довбиська громада
Житомирська область, Звягельський район

Візитівка Кам'яного Броду

Візитівка селища

     Віддавна візитівкою селища був Кам’янобрідський фаянсовий завод,  заснований у середині 1860-х років графинею Яблонською та графом Тишкевичем.  Спочатку тут виготовлявся різноманітний медичний посуд, настінні прикраси і невеличкі вироби для домашнього вжитку з порцеляни і напівпорцеляни. 

http://esu.com.ua/images/galleries-images/K/kamyanobridsykiy%20fayans/dekorativni%20tareli.jpg

    На початку 2-ї половини XIX ст. завод орендував австрійський підприємець А. Зусман, який 1876 р. у Кам'яному Броді організував порцелянове виробництво дорогоцінних речей з використанням німецьких технологій, саксонських деколей і фарб. Продукцію реалізовували у Польщі, Німеччині, Австрії та інших країнах Європи.

Немає опису світлини.

    Через сто років, у 1954—1964 роках, завод перейшов на виготовлення фаянсової продукції. Новий розквіт заводу припав на 60-ті роки, коли головною художницею стала Ася Мікеєва. Відтоді вироби заводу, тарелі, скульптури, сервізи й вази здобували призові місця на міжнародних виставках. У 1970-х роках була проведена повна реконструкція заводу та перехід на опалення природним газом.

    У 2000 році  відновлено й значно розширено номенклатуру виробів. Від 2003 р. – дочірнє підприємство ТОВ «Поліський фаянс». Випускало фаянсові тарілки, набори столових, чайних і кавових сервізів, сувенірні та інші вироби. Кількість працівників у часи розквіту виробництва становила близько 1000 осіб. Від 2003 р. підприємство очолював В. Красовський. У 2010 р. ліквідоване у зв’язку з банкрутством. І хоч нині завод уже не працює, численні вироби експонуються у багатьох музеях України, є вони й у відомих колекціонерів.

 C:UsersUSERDesktopфото кам брідчайник.png

    Ще одна візитівка нашої місцевості - Обласний санаторій радіаційного захисту дорослого і дитячого населення. Це оздоровниця вищої категорії. Відкриття санаторію пов'язане з 10-річчям Чорнобильської аварії, тому основна мета оздоровлення – виведення радіонуклідів з організму. Для цього тісно поєднане раціональне збалансоване харчування зі значною кількістю овочів та фруктів з медикаментозним та фізіотерапевтичним лікуванням. Тут працює колектив із лікарів-професіоналів. До ваших послуг терапевт, невропатолог, ендокринолог, офтальмолог, педіатр та ін.

 C:UsersUSERDesktopсанаторій.jpg

    Перлиною санаторію є басейн французької технології, в основі якої – постійне самоочищення, підігрівання води та спеціальна система контролю за її хімічним складом. Процедура гідротерапії, окрім  значного позитивно-емоційного заряду, дає дітям можливість поєднати елементи водної гімнастики з навчанням правил поведінки на воді та навчанням плаванню.

БАРАНІВСЬКИЙ РАЙОН - КАМ'ЯНИЙ БРІД, ОБЛАСНА РАДА

    Виховну роботу проводять вихователі, музичний керівник, педагог-організатор. В конкурсах та  іграх використовуються елементи народних традицій та знання нашої історії. Проходить обов'язкове нагородження призерів почесними дипломами, м'якими іграшками та солодкими призами.

   Це місце повного релаксу та єднання з природою, відпочинок душі та тіла. Сюди хочеться повертатися знову і знову.

   У Будинку культури функціонує Музей історії фаянсового заводу, створений  у 1976 р. завідувачем Будинку культури  Словачевським Валентином Йосиповичем. Саме тут представлені найрізноманітніші порцелянові вироби місцевого заводу від найдавніших, рідкісних експонатів  (коли фабрикою володів А. Зусман) до виробів, виготовлених в останні роки існування підприємства. Крім цього, привертає увагу величезна кількість світлин,  що розповідають  не лише про історії життя  визначних людей та пам’ятні дати селища, а й  показують звичайних селян-робітників, їхні невтомні будні й веселі свята. Усі зібрані фаянсові вироби музею, численні альбоми з фотографіями та стіннівки з історичними довідками – кропітка багаторічна праця Валентина Йосиповича.

C:UsersUSERDesktopмузей заводу.jpg

     Усіх католиків радий вітати Римо-католицький костел під  патронатом св. Терези від Дитятка Ісус. У селищі проживає  понад 2 з половиною тисячі мешканців, тисяча з яких є римо-католиками. Римо-католицький костел у Кам'яному Броді існував ще до Другої світової війни.  Місцевий храм зруйнували у 30-х роках минулого століття. Після війни було збудовано невелику капличку в лісі, яку закрили 1958 року, а потім – також зруйнували. Меси відправлялись на католицькому кладовищі.

C:UsersUSERDesktopкостел3.png

     У 1990-1991 роках у Кам'яному Броді завдяки зусиллям отця Станіслава Фірута SAC збудували новий дерев'яний храм. 24 вересня 1991 року його консекрував єпископ Ян Пурвінський. Парафію обслуговують отці-паллотини (Товариство Католицького Апостольства), працюють також сестри “Слуги Ісуса”, які проводять катихези для дітей. 

    У 2020 році було проведено повну реставрацію костелу. Нині служби проводить отець Станіслав Фірут SAC.

    На території селища функціонує православний Свято-Іоанно-Богословський храм, який люди вибудували власними коштами і руками. Однією з ініціаторів створення храму була жителька селища, православна вірянка Павлюк Євгенія Каролівна. Ця наполеглива жінка разом з іншими односельцями сприяла в отриманні необхідних дозволів для будівництва церкви на узліссі західної околиці селища, яке відбулося у червні 1993 р.

C:UsersUSERDesktopцерква.png

А до цього часу православні  збиралися біля фігури (каплички), збудованої у червні 1991 р. на узліссі біля місця колишньої церкви. Значну фінансову допомогу надали наші земляки, меценати Павлюк Петро Іванович  і  Копач Володимир Степанович. Першим настоятелем храму був отець Олександр Коваль. Значний внесок у розбудову церкви зробив отець Роман Клим. Нині настоятелем храму є  отець Сергій Ярошевський. 
     Щороку 9 жовтня в День пам'яті  євангеліста Іоанна Богослова ми відзначаємо головне річне свято – День  селища. У цей день проходить  святкування Престольного торжества Свято-Іоанно-Богословського храму. Святкувати річницю селища  саме на престольне його свято Іоанна Богослова – це заслуга багаторічної праці колишнього настоятеля, а нині благочинного Баранівського округу прот. Романа Клима. Цей день став своєрідним звітом про досягнення працьовитих, талановитих та завзятих кам'янобрідців. Надзвичайно приємно, що в останні роки до кожного свого дня народження селище отримує чудовий концерт, цікаві дитячі розваги, смачну польову кухню, а найголовніше – щасливі та усміхнені обличчя своїх жителів.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь