Візитівка Кам'яного Броду
Візитівка селища
Віддавна візитівкою селища був Кам’янобрідський фаянсовий завод, заснований у середині 1860-х років графинею Яблонською та графом Тишкевичем. Спочатку тут виготовлявся різноманітний медичний посуд, настінні прикраси і невеличкі вироби для домашнього вжитку з порцеляни і напівпорцеляни.
На початку 2-ї половини XIX ст. завод орендував австрійський підприємець А. Зусман, який 1876 р. у Кам'яному Броді організував порцелянове виробництво дорогоцінних речей з використанням німецьких технологій, саксонських деколей і фарб. Продукцію реалізовували у Польщі, Німеччині, Австрії та інших країнах Європи.
Через сто років, у 1954—1964 роках, завод перейшов на виготовлення фаянсової продукції. Новий розквіт заводу припав на 60-ті роки, коли головною художницею стала Ася Мікеєва. Відтоді вироби заводу, тарелі, скульптури, сервізи й вази здобували призові місця на міжнародних виставках. У 1970-х роках була проведена повна реконструкція заводу та перехід на опалення природним газом.
У 2000 році відновлено й значно розширено номенклатуру виробів. Від 2003 р. – дочірнє підприємство ТОВ «Поліський фаянс». Випускало фаянсові тарілки, набори столових, чайних і кавових сервізів, сувенірні та інші вироби. Кількість працівників у часи розквіту виробництва становила близько 1000 осіб. Від 2003 р. підприємство очолював В. Красовський. У 2010 р. ліквідоване у зв’язку з банкрутством. І хоч нині завод уже не працює, численні вироби експонуються у багатьох музеях України, є вони й у відомих колекціонерів.
Ще одна візитівка нашої місцевості - Обласний санаторій радіаційного захисту дорослого і дитячого населення. Це оздоровниця вищої категорії. Відкриття санаторію пов'язане з 10-річчям Чорнобильської аварії, тому основна мета оздоровлення – виведення радіонуклідів з організму. Для цього тісно поєднане раціональне збалансоване харчування зі значною кількістю овочів та фруктів з медикаментозним та фізіотерапевтичним лікуванням. Тут працює колектив із лікарів-професіоналів. До ваших послуг терапевт, невропатолог, ендокринолог, офтальмолог, педіатр та ін.
Перлиною санаторію є басейн французької технології, в основі якої – постійне самоочищення, підігрівання води та спеціальна система контролю за її хімічним складом. Процедура гідротерапії, окрім значного позитивно-емоційного заряду, дає дітям можливість поєднати елементи водної гімнастики з навчанням правил поведінки на воді та навчанням плаванню.
Виховну роботу проводять вихователі, музичний керівник, педагог-організатор. В конкурсах та іграх використовуються елементи народних традицій та знання нашої історії. Проходить обов'язкове нагородження призерів почесними дипломами, м'якими іграшками та солодкими призами.
Це місце повного релаксу та єднання з природою, відпочинок душі та тіла. Сюди хочеться повертатися знову і знову.
У Будинку культури функціонує Музей історії фаянсового заводу, створений у 1976 р. завідувачем Будинку культури Словачевським Валентином Йосиповичем. Саме тут представлені найрізноманітніші порцелянові вироби місцевого заводу від найдавніших, рідкісних експонатів (коли фабрикою володів А. Зусман) до виробів, виготовлених в останні роки існування підприємства. Крім цього, привертає увагу величезна кількість світлин, що розповідають не лише про історії життя визначних людей та пам’ятні дати селища, а й показують звичайних селян-робітників, їхні невтомні будні й веселі свята. Усі зібрані фаянсові вироби музею, численні альбоми з фотографіями та стіннівки з історичними довідками – кропітка багаторічна праця Валентина Йосиповича.
Усіх католиків радий вітати Римо-католицький костел під патронатом св. Терези від Дитятка Ісус. У селищі проживає понад 2 з половиною тисячі мешканців, тисяча з яких є римо-католиками. Римо-католицький костел у Кам'яному Броді існував ще до Другої світової війни. Місцевий храм зруйнували у 30-х роках минулого століття. Після війни було збудовано невелику капличку в лісі, яку закрили 1958 року, а потім – також зруйнували. Меси відправлялись на католицькому кладовищі.
У 1990-1991 роках у Кам'яному Броді завдяки зусиллям отця Станіслава Фірута SAC збудували новий дерев'яний храм. 24 вересня 1991 року його консекрував єпископ Ян Пурвінський. Парафію обслуговують отці-паллотини (Товариство Католицького Апостольства), працюють також сестри “Слуги Ісуса”, які проводять катихези для дітей.
У 2020 році було проведено повну реставрацію костелу. Нині служби проводить отець Станіслав Фірут SAC.
На території селища функціонує православний Свято-Іоанно-Богословський храм, який люди вибудували власними коштами і руками. Однією з ініціаторів створення храму була жителька селища, православна вірянка Павлюк Євгенія Каролівна. Ця наполеглива жінка разом з іншими односельцями сприяла в отриманні необхідних дозволів для будівництва церкви на узліссі західної околиці селища, яке відбулося у червні 1993 р.
А до цього часу православні збиралися біля фігури (каплички), збудованої у червні 1991 р. на узліссі біля місця колишньої церкви. Значну фінансову допомогу надали наші земляки, меценати Павлюк Петро Іванович і Копач Володимир Степанович. Першим настоятелем храму був отець Олександр Коваль. Значний внесок у розбудову церкви зробив отець Роман Клим. Нині настоятелем храму є отець Сергій Ярошевський.
Щороку 9 жовтня в День пам'яті євангеліста Іоанна Богослова ми відзначаємо головне річне свято – День селища. У цей день проходить святкування Престольного торжества Свято-Іоанно-Богословського храму. Святкувати річницю селища саме на престольне його свято Іоанна Богослова – це заслуга багаторічної праці колишнього настоятеля, а нині благочинного Баранівського округу прот. Романа Клима. Цей день став своєрідним звітом про досягнення працьовитих, талановитих та завзятих кам'янобрідців. Надзвичайно приємно, що в останні роки до кожного свого дня народження селище отримує чудовий концерт, цікаві дитячі розваги, смачну польову кухню, а найголовніше – щасливі та усміхнені обличчя своїх жителів.