Довбиська бібліотека для дорослих

Бібліотека - заклад незвичайний

У ньому мудрість тисяч поколінь

Бібліотека, яка знаходиться в центрі селища, добре знайома не одному поколінню його жителів. Протягом всього свого розвитку вона відкривала читачам шлях до знань, прилучала їх до книг і читання.

Після війни з 1948 року бібліотека знаходилась в приміщенні Будинку культури. На той час завідуючою бібліотеки працювала Райцимринг Марія Михайлівна.

З 1962 по 1982 роки даною бібліотекою завідувала досвідчений фахівець Василевич Лідія Микитівна. Під її керівництвом сформувалося покоління професіоналів. З 1982 по 1996 рік завідуючими Довбиською бібліотекою для дорослих, засновниками добрих традицій, натхненниками багатьох починань працювали Новохатько Тетяна Григорівна та Потапенко Надія Василівна.

З 1996 року і до сьогодні завідуючою Довбиської бібліотеки для дорослих являється Кундельська Поліна Вячеславівна.

Приміщення бібліотеки – це абонемент, читальний зал та два книгосховища. Щороку бібліотека обслуговує понад 1800 користувачів.

На сьогоднішній день бібліотека нараховує 25100 друкованих одиниць.

У них представлена наукова, виробнича, навчальна та довідкова література з усіх галузей знань.

Розкриттю книжкового фонду допомагають постійно діючі відкриті тематичні полички: «Є права у кожного з нас», «Ввічливість на кожен день», «Шкідливі звички» «Світ ваших захоплень», «Аспекти формування статевої культури юнацтва», «Наші духовні джерела» та інші.

Працівники бібліотеки оформляють книжкові виставки, перегляди літератури, які висвітлюють основні події суспільного і культурного життя нашої країни, ювілеї видатних діячів, письменників.

З відродженням національної культури чимало читачів бібліотека цікавляться краєзнавчою літературою. У читальному залі бібліотеки оформлено краєзнавчий куточок «Немає кращої землі, ніж та, що зветься рідним краєм».

Налагоджена координація роботи з установами, яка причетна до виховної діяльності серед населення селища Довбиш.

Більше п’ять років у бібліотеці діє благодійна акція «Подаруй бібліотеці книгу», що заохочує мешканців селища зробити подарунок у вигляді книжок.

Колектив бібліотеки докладає багато зусиль для підвищення якості обслуговування та інформаційного забезпечення користувачів, впроваджує нові форми та методи роботи.