Довбиський Центр розвитку дитини " Сонечко"

57 років тому, у 1959 році в селищі Довбиш при фарфоровому заводі було відкрито дитячий ясла-садок у новому типовому приміщенні.

Першою завідуючою дитячого садка була Юрчик Анна Ілінічна, яка більше 30 років свого життя присвятила цій нелегкій роботі і доклала багато зусиль, щоб Довбиський ясла-садок став одним із кращих у районі.

Уже на початку 70-х років у дитячому садку розрахованому на 110 місць перебувало 220 вихованців. Тому в 1987 році для ДФЗ було виділено централізоване фінансування з державного бюджету в сумі 400 тисяч рублів для добудови дитячого садка. Будівництво проводилося силами працівників будівельного цеху фарфорового заводу та завершилося у 1988 році.

Так у нашому садку з’явились нові просторі групи, музична та фізична зали, обладнані кухня і пральня.

З 1993 по 1998рр завідуючою дитячим садком працювала Гольчевська Валентина Григорівна.

Та згодом знову з’явились проблеми. 2000 та 2001 роки мабуть були найважчими в історії закладу. Фарфоровий завод, на балансі якого знаходився дитячий садок, зупинився. Але за останні кошти керівництво заводу утримувало дошкільний заклад: закуповували необхідні продукти харчування, нараховували працівникам заробітну плату. В те, що прийдуть кращі часи вірили всі – і керівництво заводу і працівники садка

У березні 2002 року дитячий садок було передано на баланс Довбиської селищної ради, головою тоді був Домашин Юрій Григорович. Нас тут зустріли добре і привітно і з’явилась нарешті впевненість у завтрашньому дні. На той час було укомплектовано 4 вікові групи на 85 вихованців.

З кожним роком кількість дітей, що відвідує дитячий садок збільшувалась, і у 2005 році було відкрито 5 групу, а у 2006 році – 6.

На сьогоднішній день у дошкільному закладі  функціонує 7 груп, де виховується 172 дітей. В закладі працює творчий колектив однодумців.

З 2000 року закладом керує Галицька Анна Леонідівна.

Під її керівництвом дитячий садок в 2007 році став переможцем обласного конкурсу «Моє квітуче Полісся», в 2008 році – нагороджений грамотою Баранівської райдержадміністрації та районної ради «За найкращу підготовку закладу до нового навчального року», у 2009 та 2010 роках – стає переможцем районного конкурсу проекту «Маленький українець», у 2010 році садок визначений найкращим у районі, завідуюча представлена на районну дошку пошани. У 2010 році Галицька А.Л. була делегатом від Баранівського району І Всеукраїнського з’їзду працівників  дошкільної освіти України. В 2012 році Управлінням освіти і науки Житомирської облдержадміністрації нагороджено колектив працівників закладу з нагоди свята Всеукраїнського Дня довкілля.

Успіх досягається спільними зусиллями завідувача, вихователя-методиста, старшої медичної сестри, а також вузьких спеціалістів: музичного керівника, інструктора з фізичної культури, практичного психолога, колективу вихователів та техперсоналу.

Працівниками садка проводиться чітка й систематична робота з метою розвитку та виховання дітей дошкільного віку та підготовки їх до шкільного життя.

Колектив при підтримці батьків постійно працює над оновленням інтер’єру приміщення, у кожній групі створене розвивально-ігрове середовище. У садочку затишно і красиво, створені всі умови для повноцінного розвитку найменших мешканців нашого селища. Наші діти найкращі, вони веселі, кмітливі, розумні та справжні артисти.

Садочок є в Довбиші, тут кожен сміється

І щастя проміннями щедрими в’ється.

Тут вміють життю безтурботно радіти,

У цьому садочку господарі – ДІТИ!