Довбиський ліцей

Витоки ліцею припадають на далекі 20-ті роки, коли в селищі було відкрито три початкові школи, курси лікнепу для дорослих. У 1927 році в шестирічній школі навчалося всього 199 учнів, працювало 6 вчителів. В наступному році школа стала семирічкою, для якої збудували приміщення. Спочатку це була проста дерев’яна споруда, яку пізніше обклали цеглою.

В кінці двадцятих років утворено Національний Польський район. Центром обрали Довбиш, який було перейменовано на Мархлевськ. Для підготовки трудової молоді до вступу у вищі учбові заклади в Мархлевську в 1930 році від Київського польського інституту соціального виховання було відкрито робітфакт з вечірньою формою навчання.

Викладацьку роботу проводили в ньому місцеві вчителі, у 1931 році їх нараховувалось майже 150. Заняття проводились у приміщенні семирічки.

У 1937 році після ліквідації Національного Польського району, приміщення, де розміщувався райком партії, було віддане початковій школі.

В роки війни в ній розташовувався госпіталь.

Після перемоги школа відновила свою роботу. Початкова школа – у Довбиші і Наталії, середні і старші класи – у Довбиші. У класах навчались діти різні за віком, діти з дитячого будинку. Були класи, в яких навчались тільки дівчатка. В других класах – хлопчики. В третіх – і дівчатка і хлопчики. Паралельних класів було по чотири - п’ять. Хоча на той час було важко у фінансовому відношенні, але школа надавала допомогу малозабезпеченим дітям.

У 1990 році за ініціативою тодішнього директора школи В.М.Іщука розпочалося будівництво нового приміщення школи. ЇЇ відкрито 1 вересня 1997 року.

У новому приміщенні розташувалося 28 просторих класів, кабінет інформатики, два спортивні зали, майстерні, їдальня.

З 1996 року в школі задовольняються потреби національних меншин: проводиться вивчення польської мови, історії та географії Польщі.