Кам'яний Брід

В нас найкраще сонце у верхівках сосон.

І найкраще небо в пісні журавлів.

Щиро вас вітаєм серцем стоголосим

На Кам’янобрідській радісній землі.

Зоя Чумак

Серед чарівних пахощів хвойного лісу на річці Немилянка розкинулося  невеличке селище Кам’яний Брід. У кожного, хто хоч раз тут побував, назавжди в пам’яті залишаються приємні миті відпочинку на лоні природи серед  запашних трав, польових квітів, на березі мальовничих кар’єрів, оточених хвойним лісом з неймовірно смачною цілющою суницею, чорницею, грибочками.

Початок селища

За однією з версій, назва селища походить від річки Немилянка, яка, ймовірно,   у 19 ст. також мала назву Кам’яний Брід. Існує легенда, що на території сучасного Кам’яного Броду був розташований кам’яний переїзд природного походження.

Кам'яний Брід — селище Новоград-Волинського району  Житомирської області, розташоване за 80 км від Житомира, 21 км від Баранівки, 30 км від Новограда-Волинського і 13 км від смт. Довбиш. Селище міського типу з 1938 року. Розташоване за 30 км від залізничної станції Курне та магістралі Житомир — Новоград-Волинський.  Населення – 2800 осіб. Територія – 77,878 га. Довкола Кам'яного Броду розташовані такі села, як  Тартак, Жовте, Дібрівка, Червонодвірка. Дорога, яка пролягає через Кам'яний Брід, викладена бруківкою, її протяжність від смт Довбиш до с. Рогачів – 21 км.

C:UsersUSERDesktopдорога.jpg

Візитівка селища