ВІЗЬМІТЬ ДИТИНУ У РОДИНУ!

Дата: 22.02.2024 11:10

Ви маєте досвід виховання дітей?

Ви готові змінити своє життя заради дитини?

Ви маєте будинок і Вам у ньому сумно?

Ви любите починати кожен новий день по різному?

Дана інформація саме для Вас!

Службою у справах дітей Довбиської селищної ради здійснюється пошук патронатних батьків – вихователів серед жителів нашої громади. Для роботи патронатними вихователями шукаємо сім’ї, які готові в своїх домівках доглядати за дітьми, що потребують захисту.

Що ж таке патронат над дітьми?

Згідно ст 252 Сімейного кодексу України, патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, їїбатьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Патронатним вихователям гарантовано:

- заробітна плата,

- кошти на виховання дитини,

- комплексна професійна підтримка.

Кандидатом у патронатні вихователі може бути особа, яка виявила бажання виконувати обов’язки патронатного вихователя на професійній основі, а також має:

• повнолітнього члена сім’ї (чоловік або дружина, син чи донька, інший член сім’ї) чи повнолітню особу, які проживають на спільній житловій площі з кандидатом у патронатні вихователі, готові бути добровільним помічником кандидата у патронатні вихователі та разом з ним пройти навчання і надавати допомогу патронатном у вихователю у догляді за дитиною, влаштованою до сім’ї патронатноо вихователя ( добровільний помічник);

• належні житлово-побутові умови за місцемсвого фактичного проживання, у тому числі наявність окремої кімнати (крім прохідних кімнат, кімнат мансардного або підвальноготипу) та побутових зручностей.

До сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, що негативно впливають чиможуть вплинути на їх життя, здоров’я та розвиток, в тому числі:

- діти, які залишилися без батьківського піклування, в тому числі ті, які перебувають у закладі охорони здоров’я, тимчасово влаштовані в сім’ю громадян, центр соціально-психологічної реабілітації дітей або до закладу інституційного догляду та виховання дітей згідно з пунктом 31 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 “Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини”;

- діти, які перебували в інших формах сімейного виховання;

- малолітні/неповнолітні вагітні чи малолітні/неповнолітні породіллі з немовлям, які залишилися без батьківського піклування або перебувають у складних життєвих обставинах.

Одночасно під патронат (в одну патронатну сім’ю) влаштовуються виключно діти (не залежно відїхньої кількості), які є братами-сестрами або до влаштування під патронат проживали в одній родині. Це принципово, тільки так можна здійснювати індивідуальний догляд, якийвідповідає потребам дитини.

Відповідно до вимог статей 252-253 Сімейногокодексу України термін перебування дитини в сім’їпатронатного вихователя встановлюється органом опіки та піклування і не може перевищувати трьохмісяців.

У разі наявності обставин, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя понад зазначений термін, орган опіки та піклування може йогопродовжити. Загальний термін перебування дитинив сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати 6 місяців.

Розмір соціальної допомоги становить - 2,5 прожиткового мінімуму  на кожну дитину окремо відповідного віку на місяць, для дітей з інвалідністю - 3,5 прожиткового мінімуму  на кожну дитину окремо відповідного віку на місяць.

Так, з 1 січня  2024 року така соціальна допомогастановить:

для дітей віком від 0 до 6 років  - 6407,5 грн.

для дітей віком від 6 до 18 років - 7990 грн.

Розмір грошового забезпечення патронатноговихователя становить 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць  (станом на 01.01.2024рік - 3028 грн.*5 = 15 140 грн. на місяць ).

За додатковою інформацією про сімейний патронат, роль та функції батьків у патронатній сім’їзвертайтеся до Служби у справах дітей Довбиської селищної ради за адресою: смт Довбиш, вул. Поліська, буд. 20

Тел. 097 908 67 56 ; 096 152 80 34