Сімейні форми виховання дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування

Дата: 15.09.2023 16:21

Фото без описуБажання взяти на виховання дитину, народжену іншими, є ознакою нашої культури і виникає тільки у небайдужих до чужогогоря, душевно щедрих і готових до самопожертви людей. Сімейними формами виховання дітей-сиріт та дітей, позбавленихбатьківського піклування є усиновленняопікапіклуванняприйомні сім’їдитячі будинки сімейного типу.

Усиновлення -це прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитинина правах дочки чи сина, яке здійснене на підставі рішення суду.

Опіка та піклування, як сімейна форма влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, встановлюєтьсядля забезпечення виховання дітей, які внаслідок смерті батьків, хвороби або якщо батьки цих дітей стосовно них позбавленібатьківських прав чи з інших причин залишилися безбатьківського піклування. Опікун призначається за йогоособистою заявою та перевага надається особам, які перебуваютьу родинних відносинах із дитиною. Опіка та піклуваннявстановлюється за місцем проживання дитини або майбутньогоопікуна/піклувальника. Опіка встановлюється над дітьми, які не досягли 14 років та залишилися без батьківського піклування. Піклування встановлюється над неповнолітніми дітьми віком від14 до 18 років. Опікун (піклувальник) призначається з осіб, які є близькими дитині, або інших осіб, із врахуванням їхньоїможливості виконувати опікунські обов’язки.

Прийомна сім’я, як сімейна форма влаштування дітей-сиріт тадітей, позбавлених батьківського піклування, коли сім’я абоокрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно, за платувзяла з спеціалізованих установ на виховання та спільнепроживання від одного до чотирьох дітей. Прийомні діти – це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, яківиховуються у прийомній сім’ї до досягнення нимивісімнадцятирічного віку (якщо дитина навчається то до двадцятитрьох років). Діти, які влаштовані до прийомної сім’ї, зберігаютьсвій статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківськогопіклування та можуть бути усиновлені. Крім цього, вихованціприйомної сім’ї, якщо це не суперечить інтересам самої дитини, та не заборонено рішенням суду мають право підтримуватистосунки із своїми біологічними батьками та родичами.

Дитячий будинок сімейного типу, як сімейна форма влаштуваннядітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, цеприйняття за плату в родину, яка створюється за бажаннямподружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, навиховання та для спільного проживання не менше п’яти дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальнакількість дітей, включаючи рідних, у цій сім’ї не можеперевищувати десяти осіб. Вихованці перебувають у дитячомубудинку сімейного типу до досягнення ними вісімнадцятирічноговіку, а в разі продовження навчання – до його закінчення, але непізніше досягнення ними двадцяти трьох років. До дитячогобудинку сімейного типу в першу чергу влаштовуються діти, якіперебувають між собою в родинних стосунках, за виняткомвипадків, коли за медичними показаннями або з інших причин, цідіти, не можуть виховуватися разом.

За  детальнішою інформацією можете звернутися до Служби у справах дітей Довбиської селищної ради за адресою : смт Довбиш, вул. Поліська, буд.20 ; тел. 097-908-67-56096-152-80-34