Децентралізація: які важливі для місцевого самоврядування рішення приймав Парламент під час війни

Дата: 14.02.2023 08:33

Депутати Верховної Ради України ІХ скликання – перші в історії незалежної України народні обранці, яким випало працювати в умовах повномасштабної війни. Зрозуміло, що з 24 лютого 2022 року від Парламенту усі очікували швидких й ефективних рішень, які б допомогли людям, бізнесу, громадам, державі мобілізувати зусилля, встояти, вижити, підтримати усіх, хто цього потребує.

«Децентралізація» стежила, які рішення народні депутати приймали для зміцнення місцевого самоврядування, котре мало стати і стало основою українського опору.

За рік війни, з лютого 2022 по лютий 2023, Верховна Рада прийняла десятки законів, які вплинули на діяльність місцевого самоврядування. Ми зібрали їх в один список, а також виокремили законопроекти, прийняття яких минулого року було очікуваним, але так і не сталося.

Цей перелік – певний підсумок, котрий дозволяє простежити, які виклики стояли перед місцевим самоврядуванням в перший рік війни, якою була реакція держави на ці виклики, і яких рішень чекають громади від Верховної Ради України найближчим часом.

Детальніше https://oda.zht.gov.ua/news/detsentralizatsiya-yaki-vazhlyvi-dlya-mistsevogo-samovryaduvannya-rishennya-pryjmav-parlament-pid-chas-vijny/