На час воєнного стану спалювання сухої рослинності можуть прирівнювати до диверсій, що передбачає кримінальну відповідальність
Шановні жителі громади!
Масштабні вогнища можуть розцінювати як подання світлових сигналів ворогу. Водночас задимлення обмежує видимість та огляд місцевості бійцями Збройних Сил України та територіальної оборони.
3 березня парламент вніс зміни до Кримінального кодексу України, посиливши відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану.
Так у статті 113 Кримінального кодексу України «Диверсія» до переліку злочинів, спрямованих на послаблення держави, додали навмисні підпали, зокрема сухої рослинності,- карається позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.
Ті самі діяння, вчинені в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, -
караються позбавленням волі строком від десяти до п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацію майна.
Одночасно, Довбиська селищна рада повідомляє, що відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків, що заборонено в Україні, громадянам загрожує штраф, розміром від 3 060 до 6 120 грн, а для посадових осіб – від 15 300 до 21 420 грн. За ті ж дії, вчинені на території заповідників, паліям загрожує штраф у розмірі від 6 120 до 12 240 грн.
Мешканців селища вкотре просять не бути байдужими до довкілля і свого здоров’я й не спалювати суху рослинність, а також не забувати телефонувати на «102» та інформувати дільничного офіцера поліції Поприка Володимира Володимировича за тел.моб. 098-497-47-09 коли бачать такі горіння та паліїв.
Разом до ПЕРЕМОГИ!