Компенсація за комунальні послуги

Дата: 03.04.2022 15:02

Кабінетом міністрів України було затверджено Порядок компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Компенсація надається фізичним особам - громадянам України віком від 18 років, які є власниками жилих приміщень приватного житлового фонду і безоплатно розміщували в цих внутрішньо переміщених осіб, для покриття понесених власниками жилих приміщень витрат, пов’язаних з таким розміщенням.

Розмір компенсації людям, які прихистили в своїх домівках вимушених переселенців, становитиме 450 гривень на особу на місяць.

Власники житлових приміщень, які прихистили внутрішньо переміщених осіб на безкоштовній основі, повинні звернутися із заявою до відділу  соціального захисту населення Довбиської селищної ради або адмінбудівлі відповідного старостинського округу.

Власнику при собі мати:
- правоустановчий документ на житло;
- паспорт, ідентифікаційний код власника житла з копіями цих документів;
- паспорти, свідоцтва про народження дітей, ідентифікаційні коди на кожного переселенця з копіями цих документів;
- довідку внутрішньо переміщеної особи на кожного з переселенців, зареєстровану в реєстрі;
- довідку з банківськими реквізитами.