Довбиська громада
Житомирська область, Звягельський район

Міністерство охорони здоров'я України

Дата: 04.06.2026 14:08
Кількість переглядів: 30

Чи можна проводити вакцинацію, якщо у дитини нежить? Так.

Однією з найпоширеніших причин безпідставного перенесення щеплень залишається очікування батьками абсолютно ідеального стану здоров'я дитини. Проте рекомендації ВООЗ та МОЗ чітко визначають, що наявність легкого нежитю та невеликої температури (ВООЗ — до 38,5° C, МОЗ — до 38,0° C) не є протипоказанням для проведення планової вакцинації.

В Україні перелік реальних (абсолютних) протипоказань є вкрай обмеженим. Цей перелік відповідає подібним перелікам і в інших країнах та ВООЗ. До них належать лише:

гострі захворювання з високою температурою понад 38,0°C (вакцинацію відкладають до одужання),

важка алергічна реакція на попередню дозу вакцини чи відома алергічна реакція на один із компонентів вакцини,

важкі імунодефіцитні стани — у разі щеплення живими вакцинами (потенційно небезпечні). Введення неживих вакцин є безпечним, проте імунітет може не сформуватися у онкохворих пацієнтів, які проходять курс хіміотерапії, при вживанні великих доз стероїдних гормонів, при вживанні ліків, що пригнічують імунітет, та у людини, яка живе з ВІЛ,

також при вагітності не можна робити щеплення КПК (проти кору, епідпаротиту, краснухи) та іншими вакцинами, що містять живі віруси.

Відтермінування щеплення через незначні нездужання створює синдром відтермінованої вакцинації, що руйнує графік щеплень. Зрештою, його потім потрібно наздоганяти.

Проконсультуйтеся з вашим сімейним лікарем або педіатром щодо показань та протипоказань до щеплення у вашої дитини.

Фото без опису


« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь